BLUE TRANCE FM
HOŞGELDİN
Ops Bir Dakika!

Siz yenisiniz galiba buralarda yanılıyormuyum, yeniler sitemizin tüm özelliklerinden yararlana bilmek için aşağıdaki kayıt butonundan ücretsiz üye oluyorlar, sizde kayıt olarak bize katılmak istemezmisiniz ?

Forrest Gump

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek

170414

Forrest Gump

Konusu

Forrest Gump, zeka seviyesi 75 olan bir erkeğin hayatını ele alıyor. Zeka seviyesi nedeni ile devlet okullarına girmekte bile zorlanan Forrest Gump zamanla oldukça çetin başarılara imza atar. Her ne kadar zeka seviyesi düşük olsa da fiziksel olarak son derece sağlam olan Forrest Gump, zamanla gelişen olaylar zincirinde bizi hayal edemeyeceğimiz bir dünyaya Gömlekürüyor. Zemeckis(Filmin Yönetmeni) hikâyeyi yakın Amerikan tarihindeki birçok olay ve fenomenle(Elvis Presley'den Watergate Skandalına kadar)ustalıkla ilişkilendiriyor.

Oyuncular ve yapımcı

Filmin yönetmeni Robert Zemeckis olup, Winston Groom, Eric Roth gibi isimler tarafından yazılmıştır. Başroller: Forrest Gump rolünde: Tom Hanks, Forrest Gump'un kız arkadaşı rolünde Robin Wright Penn.

Filmden Alıntı

Koş Forrest Koş (Ayrıca Dövüş Kulübü filminde de benzetme olarak kullanıldı. Supernatural adlı dizinin 4. sezonunun 8. bölümündede Dean bu replige gönderme yapmıştır. )

Sadece aptalca davrananlar aptaldır.
Annem daima söylerdi, "Hayat bir kutu çikolata gibidir, içinden ne çıkacağını asla bilemezsin."

Bize, Vietnam'in Amerika'dan çok farklı olacağı söylenmişti.Bira kutuları ve ızgaralar dışında öyleydi de.

Neden ölüyorsun anne?
Vaktim doldu, sıram geldi,
Ah hayır.
Sakın korkma bitanem ölüm de hayatın bir parçası.

Jenny: "hey, forrest, Vietnam'da korkmuş muydun?"
Forrest: "Evet. şey, bilemiyorum. Bazen yağmur, yıldızların çıkmasına izin verecek kadar duruyordu. O zaman güzel oluyordu. Çölde günbatımının hemen öncesine benziyordu. Suda milyonlarca yakamoz olurdu. Tıpkı o dağ gölü gibi. Çok berraktı Jenny, sanki üstüste iki gökyüzü varmış gibi duruyordu. Sonra çölde, güneş doğduğu zaman, göğün nerede bitip, yeryüzünün nerede başladığını kestiremezdim. Çok güzeldi."

Jenny: "Keşke oralarda seninle birlikte olabilseydim."
Forrest: "Benimleydin."
Jenny: "Seni seviyorum."

DXG
Founder Ceo
Founder Ceo

Erkek
Şuku : 2
Entry Puanı : 7867

100%

Kullanıcı profilini gör

Bu yazıyı burda paylaş : diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive