3 iyi haber

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek

131010

Mesaj 

3 iyi haber

Yeni bir haftaya başlarken size üç iyi haberim var. İşte o “sağlıklı ve keyifli” haberler!

İYİ HABER 1

YABAN MERSİNİ İNSÜLİN DİRENCİNİ AZALTABİLİYOR

Fazla kilolu/obez ve orta yaş diyabeti olanlarda sık görülen insülin direncini iyileştirmede yaban mersini (blueberry) suyunun faydalı olabileceğini gösteren bulgular var. Amerika’daki Louisiana State Üniversitesi’nde yapılan bu çalışmanın sonuçları “The Journal of Nutrition” dergisinin ekim sayısında yayınlandı.
Altı hafta süreyle günde iki kez blueberry suyu içirilen araştırma grubunda insülin direncinin en az yüzde 10 oranında azaldığı görüldü.
Blueberry, sahip olduğu güçlü doğal antioksidanlar nedeniyle özellikle ateroskleroz ve kanserden korunmada son derece faydalı bir besin olarak biliniyor.

İYİ HABER 2

NAR SUYU BELİ İNCELTİYOR

Edinburgh Üniversitesi’nde (İskoçya) yapılan bir çalışma, her gün düzenli olarak nar suyu içmenin bel çevresinde biriken yağları azalttığını ve beli incelttiğini gösterdi.
Aynı çalışmada düzenli nar suyu içmenin kan basıncını düşürdüğü, yağ asitlerini azalttığı, kolesterol dengesini iyileştirip cildi güzelleştirdiği de belirlendi.
Nar suyu içmenin şimdi tam zamanı!

İYİ HABER 3

FİZİKSEL AKTİVİTE OBEZLERDE BİLE ÖMRÜ UZATIYOR

Buffalo Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde (ABD) yapılan bir çalışmanın sonuçlarına göre düzenli egzersiz yapmak obezlerde bile ömrü uzatıyor.
Bu çalışma, aynı konuda yapılan ve benzer sonuçlar veren yüzlerce çalışmadan sadece biri.
Daha geniş bir çalışma yakın tarihlerde Minnoseta Üniversitesi’nde (ABD) yapılmış ve benzer sonuçlar alınmıştı.
Bir sene önce “Obez sumo güreşçileri neden uzun yaşıyor?” başlıklı bir yazıyı da bu köşede biz yayınlamıştık.

Alkol hipertansiyon yapıyor

Fazla miktarda alkol içmek özellikle genç erkeklerde kan basıncını yükseltiyor. Bu nedenle bilhassa kilolu genç erkek çocuklarda tansiyon yüksekliği söz konusu olduğunda alkol kullanımını dikkatle araştırmak gerekiyor. Araştırmalar özellikle küçük tansiyonu (diasitolik basınç) yüksek olan genç erkeklerde bilinçsiz ve aşırı alkol tüketiminin fazla olduğunu gösteriyor. Bu gençlerde eğer alkol kullanımı azaltılmazsa tansiyon ilaçları da istenen yararı sağlamıyor.
Diğer taraftan kısa sürede fazla miktarda alkol tüketme yaşlı insanlarda da önemli bir tehlikeyi gündeme getiriyor: İnme! Çok uzun süre ve fazla miktarda alkol alan yaşlı kişilerde inme ihtimalinin daha yüksek olduğunu gösteren çok sayıda güvenilir veriler var.
Her ne kadar az miktarda alkol kullanmanın kanda iyi kolesterolü artırabileceği ileri sürülse de, düzenli alkol kullanımının sağlığa zararlı olacağından kuşkunuz olmasın.

Yaşam tarzı nasıl olmalı?

Beslenme yanlışları düzeltilebilir, hareketsizlik sorunu giderilip stres ve benzeri ruhsal problemler kontrol altına alınabilirse hipertansiyonu çoğu insanda sadece “tuzlu yiyecek içecekleri azaltarak, potasyumdan, posadan zengin bir beslenme planı yaparak, egzersizi alışkanlık haline getirerek, ruhsal sorunları çözerek ilaç kullanmadan da çözmek” mümkün olabiliyor.
Ben çoğu hastama bu değişimleri yaparak ve kilo problemini çözerek hiç ilaç kullanmadan tansiyon probleminin çözülebileceğini gösterdim.DXG
DXG
Founder Ceo
Founder Ceo

Erkek
Yaş : 31
Şuku : 2
Mesajlar : 283
Konum : Turkey
Entry Puanı : 8112
Kayıt Tarihi : 18/03/09

100%

Kullanıcı profilini gör

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Bu yazıyı burda paylaş : diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

3 iyi haber :: Yorum

Yorum yok.

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön


 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz