Nimet ER

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek

010710

Nimet ER

Nimet ER
İhanet bu olsa gerek!..
Kısa bir aradan sonra nihayet yazma fırsatı buldum. Gecikme nedenim biraz elimde olmayan sebeplerden birazda yaptığım kutlu bir seyahat vesilesiyledir. O kadar çok şey varken sizlerle paylaşmak istediğim maalesef yazmakta güçlük çekiyorum. Bazen sözün bittiği anlarda aslında tüm izahlarda bitiyor. İnsan aklına sahip olsa, yüreğine söz geçiremiyor. Kendinize izah etmekte güçlük çektiğiniz olayları başkalarına anlatmaya çalışmak güç, ama en zor olanı bu kadar çirkinliğin içinde güzel olanı bulmaya çalışmak.

Seyahat nedenim, benim kutsal olanımla ilk vuslatımdır. Namaz kılarken yöneldiğim Kabe’yi görmek, tüm dünya Müslümanlarıyla birlikte ibadet etmenin inanılmaz hazzı ve izlenimlerim vardı paylaşmak istediğim lakin insanlığa düşen gölge tüm gündemimizi alt üst etti malumunuz. Belirttiğim gibi güçlük çekiyorum yaşanılanları tasavvur etmekte fakat elimden geldiğince hislerimin beyanı olacak bu yazı.

Toplumun gözüne soka soka katledilen değerlerimizden şikayet ettiğim çok oldu bu satırlardan fakat CHP eski lideri Deniz ******’ın gündeme düşen kaset olayı bir gerçeği görmeme neden oldu ki maalesef katledilen sadece değerler değil, zavallı milletimizin düşünme, anlama, idrak etme gibi yetileriymiş.

Bu konudaki idrak edememe durumu iki konudan ibarettir diye düşünüyorum. Deniz ******’ın zamparalığını falan sorgulamıyorum ki sadece bu yazı içinde yoksa katiyetle evli kişilerin evlilik dışı ilişkilerinin adını “aşk” koyarak süsleyen bir topluma şahit olmak, kendi içinde gayet rezil bir durumdur. Çarpık olan, milletvekili yapılan bir sevgili hadisesini mensubu olduğunuz partinin ilkelerinin ya da yaşadığınız hayatın “namus, hak, hakkaniyet” desturlarının nasıl çiğnendiğinin üzerinde durulmaması hatta yüz kızarıklığı bile oluşmamasıdır.

Çarpık ve ‘zavallı’ olan ikinci durum ise, CHP tabanının açlık grevlerine kadar işi Gömlekürmeleridir ki çok gariptir. Şöyle ki, saltanat rejimini bitirmek için kurulmuş bir partinin on sekiz yıldır başında bulunan işin kötüsü hiç de iyi yönetmemiş aksi halde iktidar olurdu diye düşünüyorum, hasılı yetmiş iki yaşında bir insandan hala ne beklenir. Hoş güzide insan Süleyman Demirel’in bile aktif siyasete dönme girişimlerini görünce biraz anlar gibi oluyorum. Bu insanlar bu ülkenin vazgeçilmezi sanıyorlar kendilerini. Fakat bilinmelidir ki değişmeyen aktörlerden yaralandık hep. Kalemim yettiğince ifade edebildiğimi umuyorum fakat üzüntüm ve korkum aslında gelecekten. Bizim güncel kullanımda sapık olarak nitelediğimiz “pedafoli” durumunu yaşayan Ali Kırca’nın çarpık durumundan da internete düşen videosuyla haberimiz olmuştu. Fakat pek güzel bir şekilde tüm habercilerin kendisine sahip çıkıp olayı örtbas etmeleri, haber yapmamaları zatı muhteremin hala ana haber sunmasıyla devam etmektedir. Yani her şeyi sindiren “balık hafızalı” bir millet olmaktan vaz geçmezsek Deniz ****** doksanlarında yeniden genel başkan , uygunsuz görüntülendiğinde “balkonda çiçekleri suluyordum” diyen Kamer Genç’de daha çok çeşitli partilerde milletvekili olur.

Ve insanlığa gölge düşüren İsrail’in İHH yardım gemisine saldırma olayı. Bu olayda beni şaşkınlık içerisinde bırakan maalesef İsrail değil, kendi televizyonlarımızdan ve gazetelerimizden yükselen gıcırtılardır.
İsrail’in yaptığı affedilemez ve hiçbir özrü bulunmayan bir hadisedir. Çünkü dünyanın gözü önünde bebek, kadın, yaşlı demeden bir ulusu yok etmeye çalışan bir asalak hükümetten beklenmeyen bir durum değildir. Kaldı ki vaat edilmiş toprakların bir kısmının ülkemiz sınırlarında olduğunu düşünürsek bu tamda Türkiye ile ara bozmanın anlaşılabilir bir yoludur.

Hadisenin kirli ve benim aldığım nefesi bile kirleyen yüzü bu ülkenin içinden hainlerinde olaya seslerini kısmadan apaçık bir şekilde hak vermeleri, hatta İHH’yı ve gönüllüleri suçlayacak kadar ileri gitmeleridir ki yaşadıkları hayatın, içtikleri suyun hatta aldıkları nefesin kendilerine haram olduğunu düşünüyorum. Türkiye’nin değil insanlığın haini olduklarını resmediyorlar her geçen gün. Ağlayan İsrail komandosunu enteresan bir şekilde resmetmek İsrail’in bile aklına gelmezdi belki de. Şu duruma tek diyebildiğim Türkiye’de yaşayan İsrail yandaşlarını tanıma fırsatımızın olduğudur. Yıllardır süre gelen soykırımı belki de dünyanın gözünde daha görünür kılan ve durduracak bir hadisedir diye teselli buluyorum olanları düşündükçe.

Olanlara taraf olmamak ve tepki duymamak o gemide gönüllülere ateş eden ellerden olmaktır. En azından dua edin.En güçlü, sade ve gösterişsiz tepkiniz duanızda mı yok?

Hitler “gün gelecek öldürmediğim her Yahudi için bana lanet okuyacaksınız” demiş. Hiç bu lafa itibar edeceğim aklıma bile gelmezdi.
Muhabbetle…

DXG
Founder Ceo
Founder Ceo

Erkek
Şuku : 2
Entry Puanı : 8014

100%

Kullanıcı profilini gör

Bu yazıyı burda paylaş : diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

Nimet ER :: Yorum

Yorum yok.