Boğaza ikiz köprü böyle olacak (: bENCE sÜPER

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek

Boğaza ikiz köprü böyle olacak (: bENCE sÜPER

Mesaj tarafından DXG Bir Çarş. 03 Haz. 2009, 18:25
Mevcut Boğaziçi Köprüsü'nün yanına ikizi kondurulacak. Proje hazır... İkinci köprü gelince de görüntü bakın nasıl olacak..
:ınga: . :arrow2: süper olay


Geliştirme Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Ubeyd Korbey, İstanbul’un trafik sorununun çözümü için birinci boğaz köprüsünün yanına "ikiz köprü" yapılması gerektiğini, bunun için bir tasarım hazırladıklarını söyledi.

Korbey, proje hakkında Başbakan Recep Tayip Erdoğan’a bilgi verdiğini, Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım’a da projeyi sunacaklarını bildirdi.

"ÜÇÜNCÜ BİR KÖPRÜ GEREKLİ"

Birinci köprünün "bir huni gibi" 5 şerittin 3 şeride inmesi nedeniyle
trafik yoğunluğunun daha da arttığına değinen Korbey, Boğazın daha kuzey tarafına yapılacak üçüncü köprü ile Marma-Ray gibi geçişlerin bu bölgenin trafik yoğunluğuna çözüm getirmeyeceğini, üçüncü bir köprünün yapımının son derece gerekli olduğunu savundu.

Korbey, şöyle devam etti:
"Birinci köprü, mevcut şerit kapasitesiyle İstanbul’un trafik darboğazını oluşturmaya devam edecektir. Çözüm, köprünün yanına yapılacak bir ’ikiz köprü’ ile olabilir. Mevcut köprünün güney tarafına yapılacak köprünün 6 şeridinin tamamı Avrupa’dan Asya’ya, mevcut köprü ise 6 şeridi ile Asya’dan Avrupa’ya geçiş için kullanılacaktır. Metrobüs yolu, bu 6 şeritlerden biri olacaktır. Hatta ileride istenilirse metrobüs şeritleri raylı sisteme dönüştürülebilir."

"FAZLA İSTİMLAK GEREKTİRMİYOR"

Ubeyd Korbey, ikiz köprünün yapılması halinde köprüye ulaşan yollar
üzerinde bazı düzenlemelerin, genişletme çalışmalarının, hatta bazı güzergah ilavelerinin de yapılması gerektiğini söyledi.

kAYNAK: http://www.internethaber.com/news_detail.php?id=194642DXG
DXG
Founder Ceo
Founder Ceo

Erkek
Yaş : 31
Şuku : 2
Mesajlar : 283
Konum : Turkey
Entry Puanı : 8112
Kayıt Tarihi : 18/03/09

100%

Kullanıcı profilini gör

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön


 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz